«ВОЛЕЙБОЛЬНА ВІННИЧЧИНА» - В ОБЛИЧЧЯХ, ПОДІЯХ ТА ФАКТАХ» (випуск 50) «ДЕСЯТЬ НАЙВАГОМІШИХ ПОДІЙ СЕЗОНУ-2022 У ВОЛЕЙБОЛЬНІЙ ВІННИЧЧИНІ» «ПОДІЯ №2: «ТИТУЛ КЛУБНОГО ЧЕМПІОНА СВІТУ ОЛЕГА ПЛОТНИЦЬКОГО»

12.01.2023
В наш час «модньо» публікувати різноманітні рейтинги, опитування або просто «кращі трійки (п'ятірки, десятки тощо)» чогось або когось зі світу спорту. «Волейбольна Вінниччина» не те щоби піддалася цій моді, але просто вирішила приєднатись до подібної тенденції (не можна ж стверджувати, що вона – негативна) і сказати своє слово. Ні, ми не проводили опитування, не оголошували голосування (залишимо це на 2023-й), але, будучи зануреними у волейбольний процес на всіх його рівнях, взяли на себе таку відповідальність (на зразок «Якщо не ми – то хто?») та сміливість самим оцінити досягнення (або невдачі) минулого волейбольного року. Тим більше, що маємо власний проєкт «Волейбольна Вінниччина» - в обличчях, подіях та фактах». Ось вам і «ПОДІЇ».

Всілякі закиди з цього приводу – вітаються і приймаються!

«ПОДІЯ №2: «ТИТУЛ КЛУБНОГО ЧЕМПІОНА СВІТУ ОЛЕГА ПЛОТНИЦЬКОГО»

Справжня світова зірка – Олег Плотницький, який народився у волейбольній родині у селі Летківка Тростянецької селищної територіальної громади Гайсинського району Вінниччини (папа – колишній волейболіст «Вінниці» Юрій Плотницький родом з Брацлава) у складі італійської «Перуджі» виграв звання чемпіона світу серед клубних команд 2022 року. Зовсім нещодавно – у грудні 2022-го – у бразильському Бетимі «Перуджа» з догравальником Олегом Плотницьким послідовно переграла одразу трьох бразильських клубів, а у фіналі – своїх співвітчизників з «Трентіно». Олег Юрійович у фіналі приніс своїй команді 15 очок – другий показник в команді.

Що стосується клубного волейболу, то це – найвище досягнення не тільки вінницького волейболу, а й всього українського. Можна якось порівнювати досягнення у складі збірних та клубів. Можливо, хтось і виробив такі критерії. Але ми віддамо перевагу сьомому місцю збірної України на чемпіонаті світу-2022 та одразу сімом вихованцям вінницького волейболу у її складі.

До речі, сам Олег Юрійович Плотницький, можливо, й не вважає себе «вінницьким». Та то його справа. Хай буде «хмельницьким» чи то «харківським» (та хоч «перуджійським»), але у світовій спортивній практиці є загальноприйняте правило походженням спортсмена вважати саме місце, де він народився. То ж нам чужого не треба, але й Летківку «в обіду» не дамо. Ще раз «до речі» (можливо, ця подія теж заслуговує на якесь місце, ТаТоТаке). Майже весь 2022-й рік світова «всезнайка» «Вікіпедія» вперто нав'язувала світові думку, що волейболіст Олег Плотницький народився у «с.Липівка Тростянецького району Вінницької області». Насправді, такого села ніколи не було (у тому числі й у 1997-му) не тільки у колишньому Тростянецькому й у нинішньому Гайсинському районі, а й у всій Вінниччині. «Волейбольна Вінниччина» взяла не себе сміливість (зізнаюсь - без дозволу зірки) внести відповідну зміну у текст статті «Вікіпедії» з назвою «Олег Плотницький». Це було непросто, бо «Вікіпедія» не визнає публікації у соціальних мережах джерелом доказу тієї чи іншої інформації, та ми її продублювали на сайті MAZAN-INFO й зміна «пройшла». А с.Липівка хай собі красується у Тростянецькому районі Львівської області, але вже без Олега Плотницького.

Що стосується Летківки, то її мешканці чомусь вперто цього не помічають і не поспішають внести Олега Плотницького в розділ «Видатні люди села Летківка». Зате там красується ланкова з якогось радянського колгоспу… Хороша тьотка, але ж…

Друзі, зверніть увагу! Людина стає чемпіоном світу і правильно закидає «Волейбольній Вінниччині», що саме клубним чемпіоном, а не якимось там володарем «Кубка світу», а цей титул не виграє рейтинг навіть на рівні кращих досягнень волейбольної Вінниччини-2022! Отакий рівень нашого волейболу!

На фото - Олег Плотницький - крайній зправа у нижньому ряду.

Олександр Мазан, «Волейбольна Вінниччина», 2 січня 2022 року
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати