ОГЛЯД ГРИ: «Редакторка Р.К.»
Залітаю до вас з незвичною для мене темою. Огляд гри. І не просто гри, а української візуальної новели. Зустрічайте – «Редакторка Р.К.». Жанр – детектив. Гра призначена для ПК (Windows, macOS, Linux)
Це коротка за ігровим часом візуальна новела про доволі близьку мені тему - редагування текстів. Хто не знав, у мене в арсеналі є декілька дипломів. І один з них - молодший спеціаліст «Редактор-коректор». Відразу зацікавила загальна тематика гри. Робота з текстами, знову побачила коректурні знаки (до речі, у кожному видавництві ці позначки дуже сильно відрізняються, а деякі взагалі їх не використовують) – ностальгія. Але якщо ви думаєте, що не зможете грати із-за незнання редакторської діяльності – не переймайтеся. Механізм редагування в грі спрощений. Вас не будуть заставляти писати коректурні знаки чи пояснювати чому саме така форма слова є помилкою і яка різниця в граматиці 1919 і 2023 років.
Перейдемо до сюжету📝. Наскільки я зрозуміла, то все відбувається в Києві. За часом – недалеке майбутнє, де є поліцейські-роботи. Головна героїня, Р.К., працює редактором у невеличкому літературному видавництві. Ввечері вона працювала з текстами відомого автора Степана Нелийводи. Його книжки різнопланові та різножанрові… Та й «часто-густо» постійно доводиться видаляти з тексту і шукати синоніми. Закінчивши роботу, головна героїня пішла спати, бо зранку треба ще зустрітися з автором й показати усі виправлення. Але не все так сталося, як гадалося. Мало того, що Р.К. проспала, так й ще виявилося, що Степан Нелийвода застрелився… За офіційною версією. Ви розумієте, що не все так просто. По-перше, причин для самогубства у нього не було. По-друге, з нізвідки з'явився родич автора про якого ніхто не знав. По-третє, протеже Степана, теж якийсь дивний. А далі – проходьте гру самі! Не пожалкуєте.
Плюси та мінуси.
«+»:
👍Візуал та аудіосупровід;
👍Одна з фішок новели – це міні гра по редагуванню тексту. Дається невеличкий текст і вам треба знайти певну кількість помилок. Все це дозволяє просуватись по сюжету і плюс гра сама вам пояснює «природу» цих помилок, що доволі прикольно й пізнавально.
👍Гра повністю БЕЗКОШТОВНА. Якщо хочете, то можете зробити донат команді розробників на сайті гри. Але це не обов'язково.
«–»:
👎Головний мінус, що вона ну дуже коротка. Я її пройшла десь за годину.
Гра мені сподобалася. Прикольна задумка. Дуже багато життєвого опису роботи й взагалі пояснень так званого «літературного світу». Це гра у першу чергу про те, як взагалі працює видавництво. А опис йде через діалоги. Я рекомендую зіграти у цю візуальну новелу. Не пожалкуєте.
Скачати її можна тут.
Кіон Катерина, проєкт UKR story