«ФУТБОЛЬНІ ВІЙНИ» (випуск 1)

25.02.2023

«Історія і футбол - таємні файли»

Дмитро Харитонов, Харків, «Фоліо», 2007, 217 сторінок

15 років тому у Харкові популярне українське видавництво «Фоліо» видало книгу «популярного письменника, журналіста, автора багатьох документальних фільмів, володаря численних телевізійних нагород міжнародних фестивалів, автора бестселерів «Репортаж не для друку» та «Лобановський. Післямова», які вийшли у видавництві «Фоліо» (цитата з анонсу книги). Цю книгу мені запропонували працівники «Центральної міської бібліотеки Вінниці», що на Хмельницькому проспекті, 6. Який-неякий ювілей книги та багато цікавих навколофутбольних фактів, запропонованих російськомовним автором (книга теж вийшла російською мовою, на жаль), надихнули мене познайомити з її фрагментами своїх читачів, подовживши серії незаборонених публікацій різних художніх та документальних творів в рамках різних моїх проєктів: «Життя в бібліотеці» на підтримку «Вінницької обласної наукової публічної бібліотеки», «Краєзнавство та історія Донбасу та Поділля», «Спортивний Донбас» та «Спортивне Поділля». Я не філолог, але дочекатися, поки наші перекладачі або звичайні філологи перекладуть книгу українського автора на українську або, що зараз масово відбувається, не дуже далекі чиновники видалять цю російськомовну книгу з фондів бібліотек, зарахувавши її до продуктів російської культури, то вирішив зробити власний переклад на українську. «Не стріляйте в піаніста...» чи то пак в «перекладача Мазана», але причину того я вже назвав. Якщо потрібна ще одна причина, то нинішня війна Росії проти нашої України якось та перегукується з тематикою «Футбольних війн» і наведена Дмитром Харитоновим фактура, вважаю, дуже актуальна якраз в ці дні, коли у далекому Катарі, який отримав право на проведення ЧС у парі самі знаєте з якою Росією і при яких обставинах, відбувається у оновленому форматі чемпіонат світу-2022 з футболу. Пан Харитонов якраз і пише про те, як футбол припиняв війни і про те як «футбольні війни» переростали у справжні.

На відміну від інших книг, які я пропоную вашій увазі в рамках названих проєктів, пропоную вам цей контент фрагментарно, можливо, прив'язуючи фрагменти до якихось дат, а не «підряд», як вони викладені в книзі. Тим більше, що «Футбольні війни» Дмитра Харитонова - це, скоріш, набір нарисів іноді за своєю тематикою не зовсім пов'язаних.

Не знаю, чи є ця книга в електронному вигляді в «інеті» - мені байдуже. Такого її варіанту ви точно не побачити, не почуєте і не прочитаєте. То «повойюємо» і хай ці рядки української книги українського письменника українською мовою, що автора з паном Артемом Франковим дуже здивує, буде моїм малесеньким внеском у нашу Велику Перемогу у справжній і кровопролитній війни проти російських загарбників. Будемо бити їх словом, нашим словом, бо вони його бояться. А тім моїм майбутнім читачам, яким не сподобається українська версія української книги українського письменника я хочу сказати словами (мовою оригіналу, бо вони не зрозуміють), з яких розпочиналася ця повномасштабна війна: «Нравится, не нравится - терпи, моя красавица!» Хай ця фраза «лисомордого» бумерангом летить над безкрайніми просторами цієї азійської держави та вражає «бавовною» унавожені рашистським ідеологічним сміттям мізки «Zібонутих»

Олександр Мазан, 19 листопада 2022 року

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати